EN
EN

گذری بر فولاد های زنگ نزن

فولاد يكي از مهم ترين آلياژها است. همه ساله ميليون ها تن از آن در جهان توليد مي شود. اين فلز مصـرف هاي بسيار گوناگوني دارد. از لوازم آشپزخانه گرفته تا ريل هاي سنگين راه آهن، همه را از فولاد مي سازند. آلياژ فولاد از آميختن»كربن« با» آهن« درست مي شود. اما فولاد ضد زنگ يكي از مهم ترين انواع آلياژ فولاد مي باشد.

کاربردهای فولادهای زنگ نزن

کاربرد های فولاد زنگ نزن )Stainless Steel Apllications( بسیار گسترده است. فولاد زنگ نزن و به اصطلاح بازار ایران همان استیل، یکی از مهمترین آلیاژ های آهن است که در زندگی روزمره با آن سر و کار داریم. از اشکال مختلف فولاد زنگ نزن در صنایع می توان به ورق ، لوله ، پروفیل و .. اشاره کرد .

سطوح طرح دار استيل

سطوح طرح دار به وسیله نورد با غلتک های طرح دار یا پرس ایجاد می شوند و این سطوح معمولا برای مورد استفاده قرار می گیرند.

سطح Bead Blast

فراآیند Bead Blast سطوح یکنواخت ، بی جهت و بدون انعکاس را ایجاد می کند. این سطوح در مجاورت سطوح پولیش شده و براق تضاد بصری ایجاد می کنند.

خوردگی تنشی فولاد زنگ نزن

فولاد های زنگ نزن آستنیتی در معرض خوردگی تنشی قرار دارند. پاره ای از شرایط محیطی در خوردگی تنشی موثرند اما می توان آن ها به دو دسته بر اساس گسترش ترک دانه ای و مرز دانه ای تقسیم بندی کرد. خوردگی تنشی مرزدانه ای در محیط های با یون کلرید و یون های هیدروکسیل ایجاد می شود. ترک های دانه ای در محیط های آبی رخ می دهد اما به ایجاد نواحی حساس وابسته است

کلیه حقوق وب‌سایت متلعق به شرکت سورن استیل آسیا می‌باشد.